Неділя, 20.01.2019, 08:24
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Корисні поради

Перлини мудрості
21.02.2012, 10:28

Себе за ніщо мати, а других завжди добре і високо цінити – це велика мудрість і праведність.            (Т.Кемпійський)

По правді глибоко вчений той, хто чинить волю Божу, а свою волю залишає.  (Т.Кемпійський)

Старайся відірвати своє серце від речей видимих, а звертайся до невидимих дібр.      (Т.Кемпійський)

Як тільки людина чогось недоладно забажає, зразу ж стає їй неспокійно на серці.       (Т.Кемпійський)

Правдивий спокій добувається тим, що ведеться боротьбу з пристрастями, а не тим, що їм догоджається.            (Т.Кемпійський)

Треба пильнувати передусім на самому початку спокуси; бо тоді легше побороти ворога, коли не допустиш його до дверей серця, і як тільки почне стукати ще перед порогом, стань проти нього кам’яною стіною.            (Т.Кемпійський)

О, хто матиме хоч іскорку правдивої любові, той по правді відчує, що всі земні речі – марнота.            (Т.Кемпійський)

Судячи інших, людина даремно трудиться, дуже часто помиляється і легко попадає в гріх; а коли судить і перебирає свої вчинки, тоді завжди з користю працює.     (Т.Кемпійський)

Людина готова навіть за невелику нагороду пуститися в далеку дорогу, а ради свого вічного життя не зробить і кроку. (Т.Кемпійський)

Нема страждання більшого, ніж прив’язаність і нема щастя більшого, ніж неприв’язаність.   (Ч.Пандіт)

Любити – це вирішити, як людина розсудлива, відважно пуститися по дорозі часу, не на сто днів, ні на тисячу, ні на десять тисяч, але на паломництво, що ніколи не закінчиться, бо це паломництво триватиме Завжди…            (М.Куаст)

Жити – означає поступово відмовлятися від прив’язаностей, доки не наступить момент, коли нам потрібно буде відмовитись від найбільшого – від самого життя.

Найнещасніші ті люди, які понад усе в світі бояться змін.           (М.Маклафлін)

Зло ніколи не заволодіє тим, хто творить добро!

Людина, яка повністю охоплена думками про Господа, неодмінно досягне духовного царства.

Подивися на Бога і довір Йому все. Він дбатиме про тебе, Він – твоє багатство.          (Вальтер Гільдебранд)

Бути другом – це вміти сприймати іншого у хвилини радості і в хвилини смутку й зуміти розділити їх із ним.            (С.Бронзино)

Бути другом – це уміти бачити добро й красу, якими наділена кожна особа, і вміти цим захоплюватися.            (С.Бронзино)

Бути другом – це просити пробачення й прощати самому, і вміти про це забути.        (С.Бронзино)

Бути другом – це завжди дякувати і робити щасливим іншого.   (С.Бронзино)

Бути другом – це означає підставити плече тому, хто втратив надію і дарувати йому любов.            (С.Бронзино)

Людина є нерозважною, нелогічною, егоцентричною: не зважай, люби її.          (Матір Тереза)

Якщо робитимеш добро, скажуть, що його чиниш з егоїстичних причин: не зважай, чини добро.     (Матір Тереза)

Якщо реалізовуватимеш свої цілі, зустрінеш тих, які ставитимуть тобі перешкоди: не зважай, реалізовуй їх.            (Матір Тереза)

Добро, яке чиниш, напевно, завтра забудеться: не зважай, чини добро. (Матір Тереза)

Чесність і щирість зроблять тебе вразливим: не зважай, будь чесним і щирим.            (Матір Тереза)

Те, що ти збудував, може бути знищене: не зважай, будуй.         (Матір Тереза)

Люди, яким ти допоміг, можливо, не будуть тобі вдячними: не зважай, допомагай їм.            (Матір Тереза)

Віддай світові найкраще з себе, і, швидше всього, тебе ударять і відштовхнуть: не зважай, віддай найкраще з себе.    (Матір Тереза)

Роби перші кроки. Навіть, якщо вони незначні, все ж таки – найважливіші, бо ведуть тебе в правильному напрямку, ведуть тебе в Царство Отця.

Добре усвідомлюй становище, в якому ти перебуваєш. Приймай себе таким, який ти є, але не забувай, яким маєш стати.

Правильно оцінюй свої здібності й таланти, які ти отримав від Бога; запитуй себе, чого ти хочеш насправді, що тебе по-справжньому надихає і став перед собою чіткі цілі.

Приклади свої знання та зусилля, склади для себе життєвий план, але в той же час будь завжди готовим прийняти план з висоти.

Посміхайся, навіть коли тобі сумно: може, хтось закохається в твою посмішку.          (Г.Маркес)

Не докладай стільки зусиль – все найкраще стається несподівано.         (Г.Маркес)

Не плач, що це минуло – посміхнись, що це було…        (Г.Маркес)

Тому що хтось любить тебе не так, як тобі б хотілося, не означає, що він не любить тебе усією душею.            (Г.Маркес)

Завдяки молитві сходить сонце. Молитва  (постійна і міцна) хай якою мовою промовлена, знає, що по той бік є Хтось, хто на неї чекає; Хтось, хто її слухає…      (Бруно Ферреро)

Кожний ранок дає шанс ввечері сказати: «Це був щасливий день…»

Коли зникне, одне за одним, те лахміття, яким ти покрив правдивого Бога, тоді перед очима твого серця з’явиться Він, і ти пізнаєш, і ти побачиш, що Правдивий Бог має тільки одне лице, лице нагої любові.            (М.Куаст)

Боже мій, дай мені силу любити, тому що світ чекає й потребує мене…

Любов… Даруй її, розсівай її, випорожнюй свій гаманець, свої кишені… а завтра будеш мати більше, ніж сьогодні.         (Б.Ферреро)

Якщо хтось поруч тебе страждає, плач разом з ним. Якщо хтось радіє, радій разом з ним. Любов – дивиться і бачить, чує і вислуховує.      (Б.Ферреро)

Любов – це єдиний скарб, що помножується, це єдиний дар, що росте, коли його роздають.  (Б.Ферреро)

Досить іскорки доброти, щедрості і світ почне змінюватися.      (Б.Ферреро)

Любити – це бути готовим страждати, вмерти для себе, щоб жити для іншого й викликати життя, бо хто може забути себе задля іншого й не страждати? Хто може зректися жити для себе, щоб щось не вмерло в ньому?            (М.Куаст)

Любити – це відкритися безмежній Любові, це дозволити любити себе, і бути прозорим для цієї Любові, що приходить завжди вчасно.    (М.Куаст)

Любити – це вірити в іншу людину, мати довір’я до неї, вірити в її приховані сили, в життя, що є в ній; і які б не були каменюки, треба їх відсувати, щоб вирівняти дорогу.         (М.Куаст)

Любов не полягає в засліпленні красою якогось лиця, що несподівано роз’яснюється для тебе, бо правдива краса – це відблиск душі; а душа є дальше, і ти, тремтячи, шукаєш її. (М.Куаст)

Любов не полягає у звабливості жвавого й швидкого розуму, що виливається у словах, в ідеях, бо розум може виблискувати тисячами барв і не бути правдивим діамантом, захованим в глибинах душі.     (М.Куаст)

Не бійся, бо Я з тобою! Не тривожся, бо Я – Бог твій! Я додам тобі сили, Я тобі допоможу, підтримаю тебе переможною правицею моєю.          (Ісая 41,10)

У виборі друзів будь обережним: пам’ятай, що станеш як вони.

Бережи свої думки, бо як ти думаєш, таким ти є.

Керуй своїми звичками, інакше тобою керуватимуть вони.

Немає значення, що станеться в твоєму житті; знай – Бог чекає на тебе з відкритими обіймами…

Переймайся лихом, проблемами твого ближнього, візьми до серця хвилювання, потреби того, хто поруч.            (А.Мандзоні)

Подаруй усмішку, коли хочеш плакати, створи тишу в бурі, що є всередині тебе.       (А.Мандзоні)

Намагайся більше пильнувати себе, а не аналізувати діла, вчинки і поведінку інших, якщо ж ти не бачиш в них любові, то це тому, що ти сам в собі любові не маєш.      (Л.Наголкін)

Бог не нехтує нашими молитвами, але прохання наші іноді не виконує тільки для того, щоб за Божественним Своїм наміром все влаштувати на краще. Що було б, якби Бог досконало виконував наші бажання?..            (Л.Наголкін)

Радість починається тієї миті, коли ти перестаєш шукати свого власного щастя, щоб давати його іншим.            (М.Куаст)

Деколи, тому що ми не можемо зробити багато, не робимо нічого. Чи ж не краще було б зробити хоч дещо?            (М.Куаст)

Христос казав, що коли ти байдуже проходитимеш повз свого брата, що страждає, не осягнеш вічного життя.            (М.Куаст)

Щодня кажи собі: Цей день вже останній для мене на цьому світі, так захорониш себе від гріхів.     (св. Антоній Великий)

Як неможливо для людини, яка гине з голоду, не думати про хліб, так неможливо для того, хто бажає спастися, не думати про смерть і суд.(св. Іван Ліствичник)

Похвальна постійна пам’ять про смерть, бо вона заохочує нас з усіх сил наслідувати життя Святих.           (св. Теодор Студит)

Смерть страшна тільки назвою, а не самим ділом… Одне для нас життя: линути до життя. І одна смерть – гріх, тому що він губить душу.    (св. Григорій Богослов)

Тільки на сьогодні… вибери любити, радше ніж ненавидіти; вибери величати, радше ніж пліткувати; вибери будувати, радше ніж руйнувати; вибери оздоровлювати, радше ніж ранити; вибери давати, радше ніж брати; вибери усміхатись, радше ніж хмуритись; вибери робити зразу, радше ніж відкладати; вибери прощати, радше ніж обмовляти; вибери молитись, радше ніж впадати у розпач.

У мені пітьма, а з Тобою світло; я самотній, але Ти зі мною; я слабкий, але ти – моя допомога; я неспокійний, але Ти – мій спокій; мені гірко, але з Тобою я терплю; я не розумію Твоїх шляхів, але Ти знаєш шлях для мене.            (Д.Бонхеффер)

Чому ти звертаєшся до Бога так, неначе Він дуже далеко? Він близько… у твоєму серці

Щастя дістається тому, хто багато працює.

Наша любов є тільки тоді справжньою любов’ю, коли вона обирає Боже перед людським, а вічне – перед дочасними речами цього світу.

Не закривай рота тому, хто тобі відкриває очі.

Якому божеству ти поклоняєшся? Собі чи Богові? Так чому ж ти думаєш про себе більше, ніж про Бога…

Добрі якості ніколи не виправляють злих, як цукор, доданий до отрути, не заважає їй бути смертельною.

Жодна велика перемога неможлива, якщо їй не передує мала перемога над самим собою.

Якщо знайдеш в житті легку дорогу, знай: вона не веде нікуди.

Кожен, навіть найменший подарунок насправді великий, якщо він зроблений з любов’ю.

Мало хто жалкує, що сказав мало, але багато хто жалкує, що сказав багато.

Не потрібно багато багажу, щоб пуститися в дорогу життя – достатньо любити.         (М.Куаст)

Жити у світі і не належати йому – ось суть духовного життя.     (Г.Ноуен)

Без праці немає дороги до відпочинку, а без боротьби не здобудеш перемоги. (Т.Кемпійський)

Розумний той, хто всі земні речі вважає за сміття, аби лиш Христа собі придбати.      (Т.Кемпійський)

Бог розраховує на тебе! Він покладається на тебе! Він довіряє тобі!

Будь вдячний за найменший дар і будеш гідний отримати ще більший. (Т.Кемпійський)

Помилятися і виправляти помилки – означає жити.          (Я.Мицельський)

Коли всюди шукаєш Ісуса, то, без сумніву, знайдеш Його.         (Т.Кемпійський)

Жити духовно – означає жити для Бога, в якого ми віримо, але якого не в змозі побачити.     (Т.Мертон)

Віддай своє життя Богові, тоді ніхто не зможе тебе від Нього відірвати, ніхто не зможе маніпулювати тобою.

Бог ніколи не перестає любити тебе…

Бути вдячним означає розпізнавати любов Бога у всьому, що Він нам дав, а Він дав нам усе. Кожен наш подих є даром Його любові.  (Т.Мертон)

Хоч і весь світ обійдеш у пошуку краси, не знайдеш її ніде і ніколи, якщо не носиш її у собі.

Море має свої береги, а милосердя Боже – безмежне.      (І.Золотоустий)

Навчімося найкраще мовчати, щоб відтак говорити.        (Ф.Восман)

Ти сотворив нас для себе, Господи, і не заспокоїться серце наше, доки не спочине в Тобі.     (св.Августин)

Ніколи не нарікай на те, що дає Господь, адже Він краще знає, що тобі потрібно.

Якщо ти хочеш прожити життя з Богом, проживи з ним один день – сьогодні.

Якщо хочеш розсмішити Бога, розкажи Йому про свої плани.    (Мати Тереза)

Смерть жене – час втікає, життя минає – вічність чекає…

Ми повинні навчитися прощати один одному. Без цього немає життя. Воно неможливе.        (О.Мень)

Ми є обдаровувані для того, щоб, приймаючи Божі дари, бути готовими їх віддати.   (Т.Дайчер)

За те, що маємо отримати, зроби нас, Господи, вдячними Тобі. (Е.Мелло)

Життя людини настільки вартісне, скільки вона зробить добра.

Ми маємо над собою цілий небозвід, а дивимось в маленький телевізор.          (Б.Ферреро)

Скільки ж то блудних синів зупинилися на півдорозі, бо ми не сказали їм вчасно: «Прийди, брате, Отець чекає тебе.»  (М.Поніхтер)

Наскільки тіло знемагає від посту, настільки душа людини оновлюється з дня на день і робиться прекрасною.            (Т.Студит)

Господь береже мене, і нічого мені не бракуватиме.        (Пс. 22, 1)

Бо, коли піду навіть у тіні смертній, не боятимуся нічого, бо Ти зі мною.         (Пс. 22, 4)

Людина створена з любові і для любові.     (В.Пултавська)

Той, хто любить – беззбройний. Як проти любові, так і проти ненависті немає ніяких засобів самозахисту.            (Д.Данге)

«Тільки люби!» Ця проста наука все ж таки найважча.     (Я.Доброчинський)

Якщо почуваєшся далеко від Бога, вгадай, хто віддалився.

Той, хто ти є – Божий дар для тебе; той, ким ти станеш – твій дар для Бога.

Бог обіцяє безпечну пристань, але не тиху переправу.

Бог має пропозицію і план для тебе, якого ніхто інший не зможе виконати.

Божа воля ніколи не візьме тебе туди, де Божа ласка не захистить тебе.

Ти відповідальний за зусилля, а не за результати.

Дозволь, щоб через тебе Бог тішився світом.

Починай прясти, і Бог дасть тобі нитки.

Інколи Бог каже: «Ні!», тому що має щось краще, заховане для тебе.

Завдання, яке Бог ставить перед тобою, ніколи не перевищує твоїх сил.

Бог подарував мені життя, щоб я виконав велику кількість справ; зараз я настільки відстаю, що мав би жити вічно.

Будь уважним до дрібниць, з них народжуються великі речі.      (Б.Ферреро)

Пам’ятай, що усмішка, подарована іншому, неодмінно повернеться до тебе усмішкою.

Якщо садитимеш доброту – пожнеш друзів.

Щоб любити інших, твоє «я» повинно бути розп’ятим.

Як може почути тишу той, хто починає сварку?

Порівнювання себе з іншими є великою перешкодою в житті.

Будь собою, інші потребують тебе таким, який ти є, яким створив тебе Господь.

Говорити з іншими, це насамперед – слухати.

Твій смуток пливе з думки про тебе, твоя радість пливе з думки про Бога.

Світи іншим і згоряй сам.

Будь суворим до себе і лагідним з іншими.

Не суди! Чи знаєш ти чужу душу?

Будь завжди спокійним, адже небо відображається в озері тільки при спокійній воді.

Покажи своїм життям, що на землі не відпочивають.

Плати добром за зло, не опускаючи жодної нагоди.

Бога в тобі більше, ніж тебе в самому собі.

Те, що Бог вкладає в твою руку, віддавай іншим.

Чим більше світла ти даєш іншим, тим більше світла буде в тобі.

Посміхайся ближньому так, як ти посміхався б Богові, адже Він – це ближній.

Що, якби Бог поводився з нами так, як ми це робимо з іншими?

Бог самодостатній, але Йому подобається розраховувати на тебе.

Ми навчилися літати, немов птахи; плавати, мов риби; але не навчилися жити як брати.        (М.Кінг)

Таємниці Бога неможливо зрозуміти, але треба в них вірити.      (Б.Ферреро)

Добре бачить тільки серце. Найголовнішого очима не побачиш.

Всередині кожного з нас ховається дитина, спрагла любові.        (Ж.Ваньє)

Бог живе там, куди ми дозволимо Йому увійти.    (Б.Ферреро)

Вмерти – це не перестати жити, а перестати любити.       (М.Куаст)

Як багато людей нас дратує! Чому б нам не спробувати їх полюбити?  (Б.Ферреро)

Виконувати неможливе – це реально для тих, що слухаються голосу свого Творця.    (Б.Ферреро)

Ми ангели тільки з одним крилом. Отже, ми можемо літати тільки тоді, коли когось обіймаємо.      (Б.Ферреро)

Щоб змінити інших, почни від себе.           (Б.Ферреро)

Господь – світло моє і Спаситель мій, кого маю боятися?           (Пс. 26, 1)

Коли погляну на небо, діло рук Твоїх, на місяць і зорі, що Ти заснував їх; – то що таке чоловік, що Ти пам’ятаєш про нього?           (Пс. 8, 4-5)

Не занедбуй та не нехтуй жодної хвилини: кожна з них – безмежно цінна у плетінні полотна твого життя.            (М.Куаст)

Якщо даватимеш, не очікуючи нічого, отримаєш усе.      (М.Куаст)

Час – це дуже гарний подарунок від Господа.       (М.Куаст)

Тим, хто переймається світськими справами, важко дотримуватися Божих Заповідей.

Кожний поступ у любові – це завжди поступ на дорозі до Бога. (М.Куаст)

Богові належить перше місце у нашому житті.

Там, де з’являється зло, має втрутитись любов.    (Д.Анге)

Краще уповати на Господа, аніж покладатися на людину.

Сила і велич людини не в тому, що вона має, а в тому, ким вона є.        (М.Куаст)

Терпеливість – основа всякого добра для людей, вона приводить людську душу до якоїсь тихої пристані.            (І.Золотоустий)

Страшна то річ – не підноситися із землі, коли ти впав; та не менш страшним є сидіти на узбіччі дороги, гадаючи, ніби вже дійшов до мети. (М.Куаст)

Від Бога не втаїмо нічого.

Бог знав нас і полюбив ще до того, як наші очі побачили цей чудовий світ.

Як тіло не може жити без їжі, так дух наш не може жити без Божого Слова, без Його благодаті.       (О.Мень)

Бути християнином – це означає жити з Христом у серці.           (О.Мень)

Зрілість віри – це готовність віддати Господу усе, що Він нам дає.        (Т.Дайчер)

Без Бога не зможете зробити нічого доброго.

Наполегливо просити Бога того, чого ми хочемо, є похвально і водночас небезпечно.           (Е.деМелло)

Христос не обіцяє легкого життя, але завжди запевняє нас у своїй помочі.

Єдине, що має значення – це глибина і сила твоєї любові.           (М.Куаст)

Бога можна пізнати лише разом з тими, хто навколо тебе.

Щоб бути певним, що ти не прив’язаний до матеріальних благ, час від часу добровільно позбувайся якоїсь речі, даруючи її іншим.     (М.Куаст)

Господи, допоможи мені бачити мої можливості замість одних проблем.

Людина знає, що знайшла своє покликання, коли перестає думати про те, як жити, а починає просто жити.            (Т.Мертон)

Якщо Бог дає тобі більше, то це для того, щоб ти теж міг більше давати.

Хто противиться Богові, тому життя завдасть рани.         (А.Грюн)

Спокушує диявол, але спокушується людина.

Не вірю, що може спастися той, хто нічого не робить для спасення ближнього.          (І.Золотоустий)

Не ми вибираємо Бога, а Бог вибирає нас.

Хто хоче знати волю Божу, нехай шукає тиші.      (О.Мень)

У боротьбі з лукавим ніколи не можна скласти зброю, якщо хочемо вберегтися від ран.        (І.Золотоустий)

Бог не перестає любити тих, хто відкидає Його.

Богові ми повинні віддавати самих себе.

Іноді тіло пускається в дорогу, якою серце не хоче йти.  (М.Куаст)

На дорозі твоєї любові завжди з’явиться хрест. Але з того хреста Ісус запрошує тебе до злуки.        (М.Куаст)

Матір’ю всякого блага є безкорисливість.

Це найблагородніший ризик – полюбити Христа і піти за Ним.  (о.В.Божик)

Служіння Господові – це самозречення.

Молитва – це не обов’язок, а привілей.

Той, хто не споживає Тіло Господа і не п’є Його крові, втрачає вічне життя.    (І.Золотоустий)

Якщо спокусник не посоромився в пустелі приступити до Господа, то наскільки ж численні спокуси він хоче принести людині?!

Лінивство і боягузтво є двома найбільшими ворогами нашого життя.    (Т.Мертон)

Приємність – це щастя тіла; радість – це щастя душі. Не вдовольняйся при ємностями: вони ніколи тебе не наситять.        (М.Куаст)

Християнин – це людина радісна. Радість є істотною прикметою Христової віри.        (о.Й.Улицький)

Бог чекає на тебе в теперішній хвилині.     (М.Куаст)

Хто не любить, той не спізнав Бога, бо Бог – це любов.   (І.Ів.4,8)

Нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі.    (Мт.6,10)

Навчи мене творити Твою волю, бо Ти – Бог мій! Нехай Твій добрий дух веде мене по рівній землі.            (Пс.143,10)

Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний. (Лк.6,36)

Шукайте перше Царство Боже і Його справедливість, а все інше вам додасться.         (Мт.6,33)

Господь – моє світло і моє спасіння: кого маю боятися?  (Пс.27,1)

Немає більшої любові, ніж коли хтось життя своє віддасть за друзів своїх.       (Ів.15,13)

І все, що б ви тільки говорили й робили – все чиніть в ім’я Господа Ісуса, дякуючи Богові Отцеві через Нього.            (Кол.3,17)

Будь вірний до смерті, і дам тобі вінець життя.     (Одкр.2,10)

Хто витриває до кінця, той спасеться.        (Мт.10,22)

Хто ж мене відречеться перед людьми, того і я відречуся перед ангелами Божими.    (Лк.12,9)

Істинно, істинно говорю вам: Хто вірує, той живе життям вічним.         (Ів.6,47)

Так само й віра, коли діл не має, мертва сама в собі.        (Як.2,17)

Хто бо для свого тіла сіє, той з тіла пожне зотління; а хто сіє для Духа, той від Духа пожне життя вічне.            (Гал.6,8)

Оце я посилаю вас, немов овець серед вовків. Будьте, отже, мудрі, як змії, і прості, як голубки.        (Мт.10,16)

Кожний, хто гнівається на брата свого, підпадає судові.  (Мт.5,22)

Пристрастями себе не роз’ятрюй, бо, мов бугай, вони тебе розірвуть.   (Сир.6,2)

Бог гордим противиться, смиренним же дає благодать.   (Як.4,6)

Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений.          (Мт.23,12)

Як лань прагне до водних потоків, так душа моя прагне до Тебе, Боже!            (Пс.42,2)

З того усі спізнають, що ви мої учні, коли любов взаємну будете мати. (Ів.13,35)

Носіть тягарі один одного і тим виконаєте закон Христа (Гал.6,2)

Люби Господа Бога твого всім твоїм серцем, всією твоєю душею і всіма твоїми думками.     (Мт.22,37)

Блажен, хто дбає про нужденного та вбогого; в лиху годину Господь його врятує.      (Пс.41,2)

Піди, продай що маєш, дай бідним, і будеш мати скарб на небі; потім приходь і йди за Мною.         (Мт.19,21)

Коли хтось має достатки цього світу і бачить брата свого в нестачі й замикає перед ним своє серце, то як любов Божа може перебувати в ньому?     (І.Ів.3,17)

Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне.    (Мт.26,41)

Істинно, істинно кажу вам: чого б ви тільки попросили в Отця, Він дасть вам у моє ім’я.       (Ів.16,23)

Відступи від зла й чини добро, шукай миру та його тримайся.   (Пс.34,15)

Молю вас, любі, як чужоземців і перехожих, щоб ви стримувались від пожадливостей тіла, які проти душі воюють.          (І.Петр.2,11)

Ті, що живуть за тілом, думають про тілесне.       (Рим.8,5)

Бо ми не маємо тут постійного міста, а майбутнього шукаємо.  (Євр.13,14)

Не кожний, хто промовляє до мене: Господи, Господи! – ввійде в Царство Небесне, лише той, хто чинить волю Отця мого, що на небі.         (Мт.7,21)

Усяке дерево, що не родить доброго плоду, рубають і в вогонь кидають.         (Мт.7,19)

Хто бо для свого тіла сіє, той з тіла пожне зотління; а хто сіє для духа, той від духа пожне життя вічне.            (Гал.6,8)

Хто життя своє полюбить, той погубить його; хто ж зненавидить своє життя на цьому світі, той збереже його, щоб жити вічно.        (Ів.12,25)

Душі праведних у руці Божій, і мука не спіткає їх.           (Мудр.3,1)

Тому й ви будьте готові, бо Син Чоловічий прийде тієї години, що про неї ви й не думаєте.  (Мт.24,44)

Кажу бо вам: За кожне пусте слово, яке скажуть люди, – дадуть відповідь судного дня.         (Мт.12,36)

Нічого бо нема захованого, що б не відкрилося, і скритого, що б не виявилося.           (Лк.12,2)

Радуйтеся завжди у Господі; і знову кажу: Радуйтеся!      (Фил.4,4)

Гадаю бо, що страждання нинішнього часу не гідні майбутньої слави, яка має нам з’явитися.           (Рим.8,18)

Працюйте не на ту їжу, яка проминає, лише на ту їжу, яка залишається на життя вічне.          (Ів.6,27)

Співайте в псалмах Господеві, ви, його побожні, і дякуйте імені Його святому.           (Пс.30,5)

Яка користь людині, як світ цілий здобуде, а занапастить власну душу? Що може людина дати взамін за свою душу? (Мт.16,26)

Не введи нас у спокусу, але визволь нас від злого.           (Мт.6,13)

Блаженні голодні та спраглі справедливості, бо вони наситяться.          (Мт.5,6)

І як бажаєте, щоб вам люди чинили, чиніть їм і ви так само.       (Лк.6,31)

Кожний з вас, хто не зречеться всього, що має, не може бути моїм учнем.       (Лк.14,33)

Кожний, хто задля імени мого покине дім, братів, сестер, батька, матір, жінку, дітей, поля, в сто раз більше одержить і життя вічне матиме в спадщину.          (Мт.19,29)

Ми бо не принесли на світ нічого, та й винести нічого не можемо.         (І.Тим.6,7)

Горе ж вам, багатим, бо ви одержали втіху вашу. (Лк.6,24)

Хто своє життя зберігає, той його погубить; а хто своє життя погубить задля мене, той його знайде.            (Мт.10,39)

Коли хтось хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною.           (Мт.16,24)

Один Господь, одна віра, одне хрещення.  (Еф.4,5)

Я з вами по всі дні аж до кінця віку.            (Мт.28,20)

Де скарб ваш, там буде й ваше серце.        (Лк.12,34)

Кожний, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже учинив перелюб з нею у своїм серці.

Молю вас, любі, як чужоземців і перехожих, щоб ви стримувалися від пожадливостей тіла, які проти душі воюють.          (І.Петр.2,11)

Хай кожний буде скорий до слухання, повільний до говоріння.  (Як.1,19)

У багатомовності гріха не бракуватиме; хто стримує свій язик, той розумний. (Прип.10,19)

Відкинувши брехню, говоріть кожен правду ближньому своєму.            (Еф.4,25)

Осоружні Господові уста брехливі; хто чинить правду, той Йому вгодний.      (Прип.12,22)

Твоя любов до Бога є мірою твоєї свободи.           (М.Куаст)

Тільки даючи, можна одержати.      (М.Куаст)

Якщо ти любиш, то не повинен позбавляти інших їхньої волі.    (М.Куаст)

Ти не маєш права не любити того, кого любить Бог.        (М.Куаст)

Усе є даром Божим, навіть найменші речі. (М.Куаст)

Не очікуй раю на землі: це була б омана, бо всесвіт стане досконалим тільки по воскресінні тіл.      (М.Куаст)

Саме тоді, коли поставимо себе на другий план, зможемо відчути радість.      (А.Грюн)

Бог, що безмежно любить своїх дітей, не може тішитися стражданням. Він страждає, коли ти страждаєш.            (М.Куаст)

Лише Божа любов до людини є безмежною.          (Н.Святогорець)

Божа Любов тебе не залишить; це ти, що у неї достатньо не віриш, відступаєш від неї.          (М.Куаст)

Ті, хто вбачають у сердечності прояв слабкості, бояться свого власного серця.           (Ж.Ваньє)

На землі немає багато способів любити Бога, а тільки один: пожертвувати себе своїм братам.          (М.Куаст)

Якщо твоя віра міліє, то це тому, що ти думаєш тільки про себе і не хочеш зобов’язатись та жертвуватись.            (М.Куаст)

Ти є християнином не тому, що любиш Бога, а тому, що віриш, що Бог тебе любить.            (М.Куаст)

Кожний одержує стільки любові, скільки може вмістити його серце      (М.Куаст)

Від мого розуміння образу Бога залежить також і мій власний образ.    (А.Грюн)

Усе минає, але не Бог і не любов…

Покладаючись на любов, з Божою допомогою можна перетворити світ.

Старайся терпеливо зносити чужі вади і всілякі немочі; бо і в тебе є чимало такого, що інші люди мусять теж зносити.          (Т.Кемпійський)

Коли не можеш зробити себе таким, яким бажаєш, як можеш когось іншого направити на свій лад?            (Т.Кемпійський)

Коли б ти частіше думав про смерть, ніж про довге життя, нема сумніву, що тоді ревніше старався б виправитися.  (Т.Кемпійський)

«Допоможи мені, Господи Боже, в добрій постанові і в Твоїй святій службі, і дай мені ось тепер, сьогодні, добре почати, бо те, що я дотепер робив, це ніщо!»        (Т.Кемпійський)

Вранці роби постанову, а ввечері розглянь свою поведінку, який ти був сьогодні в слові, ділі та думці, бо, може, ними не раз образив Бога і ближнього.       (Т.Кемпійський)

Ніколи не будь зовсім без заняття: або читай, або пиши, або молися, або розважай, або роби якусь іншу корисну роботу.           (Т.Кемпійський)

Хто шукає чогось іншого, крім єдиного Бога і спасення своєї душі, той нічого не знайде, хіба лише прикрість і терпіння.        (Т.Кемпійський)

Ти для того прийшов, щоб послужити, а не для того, щоб старшувати; знай, що ти покликаний до терпіння і до праці, а не до дармування і балакання.       (Т.Кемпійський)

Чому хочеш відкласти на завтра свою постанову? Встань, зараз починай і так кажи: «Саме тепер пора це робити, саме тепер пора боротися, саме тепер настав час виправитися!»          (Т.Кемпійський)

Тобі треба перейти через вогонь і воду, поки дістанешся до місця насолоди.   (Т.Кемпійський)

Дуже швидко закінчиться твоє земне життя: тому поміркуй над тим, що діється з тобою.      (Т.Кемпійський)

У кожному ділі і помислі ти повинен поводитися так, ніби вже сьогодні маєш померти.         (Т.Кемпійський)

Коли ж ти сьогодні ще не готовий до смерті, то яким чином будеш готовий завтра?   (Т.Кемпійський)

Щасливий той, хто постійно має перед очима годину своєї смерті і щодня готується до неї.  (Т.Кемпійський)

Коли прийде година смерті, тоді почнеш інакше думати про все своє минуле життя і дуже жалкуватимеш, що був такий недбалий і лінивий.          (Т.Кемпійський)

Вчися тепер умирати для світу, щоб потім жити з Христом.       (Т.Кемпійський)

Поки маєш час, збирай собі безсмертні скарби.    (Т.Кемпійський)

Коли вірно і щиро витримаєш у праці, то й Бог, без сумніву, буде вірний і щедрий у подяці. (Т.Кемпійський)

Є одна річ, яка стримує від поступу і щирої поправи багатьох людей, – це страх перед труднощами і боротьбою.    (Т.Кемпійський)

Усюди дбай про свій поступ; тож коли бачиш або чуєш добрий приклад, хай він тебе схиляє до наслідування.            (Т.Кемпійський)

Коли людині дійшла до того, що вже ні в якому сотворінні не шукає для себе потіхи, тоді лише в неї з’являється сердечне уподобання в Бозі: тоді вона буде задоволена всім, що стається.       (Т.Кемпійський)

Завжди пам’ятай про кінець та про те, що змарнований час вже не вернеться ніколи.  (Т.Кемпійський)

Хто не вистерігається дрібних хиб, помалу впаде в великі.         (Т.Кемпійський)

Багато втратиш, якщо будеш високо цінити якусь дочасну річ.  (Т.Кемпійський)

Душа, яка любить Бога, погорджує всім тим, що нижче від Нього.         (Т.Кемпійський)

Май чисту совість і Бог оборонить тебе.    (Т.Кемпійський)

Було б справедливіше, якщо б ти себе звинувачував, а свого брата виправдовував.     (Т.Кемпійський)

Навернися цілим своїм серцем до Господа і покинь цей нужденний світ, і твоя душа знайде бажаний спокій.            (Т.Кемпійський)

Вчися погорджувати матеріальним світом й віддаватися внутрішньому життю, і побачиш, що Царство Боже завітає до тебе.          (Т.Кемпійський)

Христос завітає до тебе і потішить, якщо в серці приготуєш для Нього достойне привітання.            (Т.Кемпійський)

У серці духовної людини Христос часто гостює, солодко розмовляє, ласкаво потішає, вносить святий спокій, напрочуд дивну дружбу.      (Т.Кемпійський)

Не маєш тут постійної домівки, і де б ти не був, залишишся чужинцем і подорожнім; ніколи не будеш мати спочинку, якщо не з’єднаєшся сердечно з Христом.         (Т.Кемпійський)

Терпи з Христом і за Христа, якщо хочеш разом з Ним царювати.         (Т.Кемпійський)

Духовна людина швидко збирається з думками, бо вона не розсіває їх легковажно на зовнішній світ.            (Т.Кемпійський)

Май чисту совість, і будеш завжди веселий.          (Т.Кемпійський)

Веселість праведних є ради Бога і в Бозі, і радість їх правдива.  (Т.Кемпійський)

Хто бажає правдивої і вічної слави, той не дбає про дочасну.     (Т.Кемпійський)

Щасливий той, хто розуміє, що то значить любити Ісуса, а себе заради Нього за ніщо мати. (Т.Кемпійський)

Прив’язаність до створіння зрадлива і нетривала, а любов до Ісуса вірна і вічна.         (Т.Кемпійський)

Хочеш чи не хочеш, але треба буде колись з усім розлучитися. (Т.Кемпійський)

Тримайся Христа в житті і смерті. Покладися на Його вірну любов: Він один зможе допомогти тобі, коли всі інші тебе покинуть.   (Т.Кемпійський)

Коли зумієш відсторонитися від усякого створіння, тоді Ісус радо схоче у тебе гостювати.   (Т.Кемпійський)

Жити без Ісуса – це тяжке пекло, а з Ісусом бути – солодкий рай.          (Т.Кемпійський)

Коли Ісус буде з тобою, ніякий ворог не зможе нашкодити тобі.            (Т.Кемпійський)

Хто знайде Ісуса, той здобуде дорогий скарб: такий, що понад всі скарби.       (Т.Кемпійський)

Хто втратить Ісуса, той незмірно багато втратить: більше, ніж увесь світ.        (Т.Кемпійський)

Найбідніший той, хто живе без Ісуса, а найбагатший той, хто – з Ним. (Т.Кемпійський)

Велика то справа – вміти жити з Ісусом, та й велика мудрість – триматися Його.        (Т.Кемпійський)

Із усіх дорогих тобі осіб нехай один тільки Ісус стане твоїм найбільшим улюбленцем.          (Т.Кемпійський)

Без приятеля не зможеш щасливо жити, і якщо Ісус не буде твоїм найсердечнішим приятелем, будеш дуже сумним і самотнім.   (Т.Кемпійський)

Господь дає ніч, щоб ми побачили, який прекрасний є день. Усміхнись, ніч не триватиме вічно – Ісус любить тебе.

Дуже часто душа здобуває там, де сподівалася втратити.            (св.Іван.від.Хреста)

Ми завжди раді щось мати на свою потіху, тому людині тяжко відрікатися від себе.   (Т.Кемпійський)

Не вдавайся в тугу, коли тебе приятель покине: бо ж знаєш, що всі ми колись мусимо розлучатися.            (Т.Кемпійський)

Коли Бог дає тобі духовну потіху, прийми її з подякою; але знай, що це дар Божий, а не твоя заслуга.( (Т.Кемпійський)

Не лінуйся готуватися до боротьби, бо ліворуч і праворуч тебе такі вороги, які ніколи не дармують.            (Т.Кемпійський)

Біди, нещастя і смерть огорнули тебе, але Ісус говорить тобі: «Тримайся за Мою руку, вона врятує тебе.»

Ісус любить тебе! Люби і ти Його – тоді ніщо не зможе відлучити тебе від Його любові; вона сильніша від пекла і смерті…

Категорія: Корисні поради | Додав: Stepan
Переглядів: 4431 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]