Середа, 17.10.2018, 03:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Корисні поради

Снопик духовних порад
23.07.2009, 13:05

Снопик духовних порад

За гроші можна купити:

ліжко, але не сон;

Знання, але не розум;

Їжу, але не апетит;

Прикраси, але не красу;

Ліки, але не здоров'я;

Слуг, але не друзів;

Реліквію, але не спасіння;

Розп'яття, але не Спасителя.

За гроші ніколи не купиш:

Любові, хоча б навіть купив світ;

Прихильності, хоча б навіть купив владу;

Безпеки - хоча б навіть купив становище;

Надію - хоча б навіть купив обітницю;

Неба - хоча б навіть купив церкву.

Справедливості, хоча б навіть купив суддю;

Запам'ятай!

Крик - народжує грубість;

Обман - народжує недовір'я;

Непрощення – народжує озлобленість;

Посмішка - розтоплює лід;

Покаяння - пом'якшує покарання;

Прощення – приносить полегшення;

Відкритість - викликає довіру;

Турбота - наповнює життя змістом;

Посієш бажання – пожнеш вчинок;

Посієш вчинок – пожнеш звичку;

Посієш звичку – пожнеш характер;

Посієш характер - пожнеш долю;

Снилось мені... Ніби йшов я з Господом берегом моря. У небі, немов на екрані, я побачив моє минуле життя-день за днем… На піску двома рядами відбивалися сліди - мої і Божі. Але у найважчі дні мого життя один слід десь губився. Вражений, я запитав у Господа:

– Боже, коли я вирішив іти за Тобою, Ти пообіцяв, що завжди будеш поруч, що ніколи не покинеш мене. То ж чому у скруті я залишився сам?...

– Я люблю тебе, сину, – відповів Господь, – я завжди з тобою. Я з тобою і радів, і плакав. А в час випробувань і страждань, коли ти був зовсім безсилий, я ніс тебе на своїх руках..

Будь-ласка, прислухайтесь і запам'ятайте!

- Слідкуйте за своєю мовою. Завжди говоріть менше, ніж думаєте. Виробляйте в собі звичку розмовляти м'яким спокійним голосом. Те, як ви спілкуєтесь, дає більший ефект, ніж те, що ви говорите.

- Намагайтесь уникати спілкування з людьми похмурими, песимістичними, злими, що не задоволені всім. Якщо такої можливості немає (коли від спілкування нікуди не дінешся), то слід вивести співрозмовників на хвилю емоційно-позитивного спілкування - радісним повідомленням, жартом і гумором. Не пропускайте жодної можливості підбадьорити чи сказати приємне про когось.

- Будьте завжди у гарному настрої. "Навчіться любити дощ, коли він йде, темряву і жару, коли вони є". Не бурчіть і не скаржтеся, коли так просто й легко радіти. Коли Бог, вибираючи погоду, посилає дощ, вважайте, що вибрали дощ ви. "Коли ви здорові і щасливі, погода не турбує вас. Ваш настрій не підпорядкований барометру. Ви самі світитесь з середини". (П.С.Брегг). - "Ніколи ні до кого і ні до чого не ставте претензій: ні до долі, ні до Бога, ні до минулого, ні до людей». (С.І.Лазарєв).

- Нехай у вашому серці лунає пісня. Свою печаль, розчарування, скорботу зачиніть у своєму серці. Обличчя ваше нехай сяє посмішкою. Радійте коли чуєте чудові розповіді і вчіться переказувати їх. Відзначайте в собі і інших достойність, гарні думки і вчинки, не бійтесь говорити компліментів, приязно підкреслюючи своє позитивне ставлення до інших і до себе. - Ніколи не принижуйте ні себе (на одинці і при людях), ні дітей зайвою критикою, дріб'язковими причіпками.

- Думайте раніше, ніж дати обіцянку, аби опісля її не порушувати. Дотримуйте свого слова за будь-яких обставин.

- Будьте чуйними до почуттів інших.

- Негідно насміхатися і розповсюджувати плітки. Вони можуть повернутися на вас, коли найменше очікуєте. Хоча, не заперечуйте, що кажуть про вас інші. Своїм життям покажіть, що це помилка.

- Не хваліть себе, але хваліть інших. Нехай вас похвалить хтось інший. Візьміть за правило гарно відгукуватись про людей.

- Нехай ваш розум лишається відкритим піл час дебатів. Ставте запитання, але не сперечайтесь.

- Всі справи намагаймося робити із задоволенням і насолодою. Цікавтеся Іншими, їх працею, їх сім'єю та самопочуттям. Завжди радійте з тими хто сміється і сумуйте з тими, хто плаче. Дійте так, аби люди, з якими ви спілкуєтесь, відчули, що вони потрібні і шановані. Вислухайте те, що вони хочуть сказати.

- Служіть Богу і людям, поки с сили, здоров'я, життя. Не живіть за принципом: лише коли тривога, тоді до Бога. Ви всього на всього людина - і під небом мало, що можете. Тому шукайте сили і підтримку від Бога, а не від світу

- Бог ніколи вас не залишить, як це буває з нами, людьми.

- Зло, спричинене вам, пишіть на воді; добро, зроблене вам, пишіть на серці й дякуйте всім за найменше добре діло. Дякуйте не язиком, а серцем.

- Дякуйте Богу за все: біль, радість, скорботу і милість.

- Якщо хочете принести жертву Богу, просто поможіть бідному, слабому і не спричинюйте зла нікому.

- Навчіть серце прощати ворогам. Це перемога добра над злом. Це значить : викупати серце у живих водах цілющої любові.

- Моліться з вірою, бо лише так одержите, що просите. Бог не чує молитви людини, яка приходить до нього з руками, забрудненими кров'ю інших. І той, хто таїть заздрісні думки і не любить своїх братів, може вічно молитися Богу. Але Бої не може зробити більше людям, ніж вони зробили для інших людей.

- Не прагніть мати занадто багато прав.

- Вчіться, працюйте, будьте терплячими, залишайтеся спокійними і отримайте свою нагороду.

Батьки і гончарі

Гончарі тисячоліттями виготовляють чашки, тарілки, глеки, декоративні вази з звичайного куска глини. Батьки формують характери своїх дітей, мовби глину. (ЙоваЗЗ:6;Буття І8: 19)

Гончарі люблять працювати з якісною глиною, аби зберегти надану їй форму. Гончарі воліють використати глину протягом шести місяців, якщо вона уже очищена. Батькам найкраще починати виховувати з раннього віку, коли серце дитини найбільш сприятливе і податливе. Гончар мусить закінчити роботу ще до того, як висохне глина. Аби мати більше часу він додає трішки води. Батьки важко працюють і слідкують, щоб серце дитини не затверділо. За допомогою Біблії докоряють, направляють і готують до добрих справ. Щоб глиняний виріб виглядав завершеним, то його потрібно випалити у печі. Батьки розуміють, що лише життєві труднощі виявляють, якою людиною ми є. Гончарі стародавньої Греції на своїх виробах ставили підписи, щоб пишатись своїм гончарним виробом. Батьки, формуючи серце дитини, ставлять символічні підписи, бо формують молоду особистість.

Сподіваємось, що пройдуть роки і ви, (ті хто користувалися порадами Біблії) зможете сказати: «Закон Бога його в серці його і кроки його не спіткнуться.» (Псалом 36:31)

Я - Життя,

А ви не шукаєте Мене.

Я - Шлях,

А ви не йдете за Мною

Я - Світло,

А ви не бачите Мене.

Я - Істина,

А ви не вірите Мені,

Я - Вчитель,

А ви не слухаєте Мене.

Я - Ваш Друг,

А ви не любите Мене.

Я - ваш Бог,

А ви не молитесь Мені.

Я - Господь,

А ви не покірні Мені.

Якщо ви нещасні,

То не виніть Мене.

(За матеріалами книги Л. Ганжелюк "Зернятко добра")

Категорія: Корисні поради | Додав: Stepan
Переглядів: 6916 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 3
16.12.2011 Спам
3. olga
просто велике дякую

06.10.2010 Спам
2. Sofiya (Sonya)
Наприкінці сказані прекрасні слова!!!

23.03.2010 Спам
1. Віра Лозовий
Бкінці знайшла прекрасні думки вислоблені в українській мові!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]